Findeks Hakkında

Finans kuruluşlarının alacak risklerini etkin yönetmesi için Kredi Kayıt Bürosu’nun vermekte olduğu hizmetler, finansal risklerin tek bir kanaldan ve yakından kontrol edilebilmesi, ticari faaliyetlerin daha şeffaf bir ortamda gerçekleştirebilmesi için ‘Findeks’ platformu ile şahıs ve firmalara da sunulmaktadır.

Findeks, şahısların ve firmaların sahip olduğu kredili ürünlere ilişkin performans raporlarının sorgulanmasına olanak sağlar.

Bu raporlar ile; şahıslar ve firmaların birbirileriyle olan alacak-borç ilişkilerinin daha somut verilere göre düzenlenmesi hedeflenmektedir.

Nasıl mı?

Diyelim ki bir firmanız ve yüksek tutarlı ürünlerinizi müşterilerinize senetle satıyorsunuz ya da tedarikçilerle aranızdaki para alışverişini banka çekleri üzerinden yürütüyorsunuz. Peki alacaklarınızı tam ve zamanında tahsil edebileceğiniz kimselerle alacak ilişkisine girdiğinize emin misiniz?

Findeks’in finansal raporları işte size tam da bu noktada yol gösteriyor. Örneğin; müşterinizin Findeks Risk Raporu’nu talep ederek, bu şahsın bankalara olan borcunu düzgün ödeyip ödemediğini görebilir, dolayısıyla size olan borcuna ne kadar sadık kalacağı konusunda fikir edinebilirsiniz. Çekini alacağınız tedarikçilerin çek ödeme geçmişlerine dair detaylı bir rapor edinebilirsiniz. Bir şahıs olarak da Findeks’in hizmetlerinden yararlanabilir, kiracınızı Risk Raporu’na göre seçebilir ya da kendi kredili ürünlerinizi Findeks raporlarından takip edebilirsiniz.

Findeks finansal hizmet platformu hakkında detaylı bilgi edinmek için Findeks.com adresini ziyaret edebilirsiniz.